AutoCAD in AutoCAD LT sta si približno podobna, vendar ne identična. V tem dodatnem delu je deset (recimo, enajst) najbolj značilnih razlik med različicama  programa  AutoCAD in AutoCAD LT.

Cena

Najbolj pomembno za večino ljudi, še posebaj če delate samo v 2D okolju in ne vidite potrebe po učenju AutoCAD jezika ali 3D ukazih, je AutoCAD LT veliko cenejši.

Pisarna, ki včasih potrebuje 3D ali druge polne AutoCAD možnosti, (ampak ne za vse kar delajo) kupi kombinacijo različic. Oglejte si mrežne licence, da boste videli, če ta strategija uporabna tudi za vas.

3D možnosti

3D funkcije za nekatere uporabnike niso najbolj pomembna izbira. Če želite model v 3D, nimate druge izbire, kot da uporabite polno različico AutoCAD.  V AutoCAD LT lahko odprete in pogledate 3D model narejen v polni različici AutoCAD, ne morete pa narediti novih ali jih urejati, razen premikati, kopirati ali izbrisati. Edina 3D konstrukcija, ki jo lahko naredite v programu AutoCAD LT je uporaba debeline (višine) za linijski objekt. (V AutoCAD programu debelina pomeni pravokotnico na  ravnino; ne zamenjajte ga za širino, ki se uporablja za predmete na ravnini.)

Tudi, če lahko odprete 3D modele v  polni različici s programom AutoCAD LT, pregledovanje njih ni enostavna zadeva. Le omejeno število  prednastavljenih položajev je mogoče uporabljti, za razliko od polne različice, kjer lahko sukate ali krožite okoli modela po mili volji.

Nenazadnje, ker je AutoCAD LT program  za 2D risanje in ima minimalno vizualizacijo oziroma zmoglivost predstavitve, medtem, ko celoten program prikazuje 3D modele v več prednastavljenih vizualnih podobah, od preprostega načina wireframe do popolnoma realistične upodobitve skupaj s sencami, odsevi in ogromno knjižnico materialov.

Možnosti prilagajanja

Prilagajanje je velik problem za večino ljudi. Če se pogovarjate z izkušenimi AutoCAD uporabniki ali lokalnimi skupinami uporabnikov, boste ugotovili, da je njihov ključ do uspeha biti zmožen prilagoditi AutoCAD tako, da naredi, kar želite, z minimalnim naporom. Polna različica AutoCAD podpira številne vmesnike za programiranje aplikacij (APIs), vključno z AutoCAD lastnim  programskim jezikom, AutoLISP (in njegov nekoliko prijaznejši brat Visual LISP, Active X Automation in mešanica programskega jezika z uporabo ObjectARX ali Microsoft .NET framework

Čeprav lahko AutoCAD LT osnovno prilagodite – na primer, ustvarjanje in spreminjanje orodnih vrstic, pisanje skript ter uporaba prilagodlivih oblik šrafiranja in tipov črt – noben način programiranja na višji ravni ni omogočen v LT različici.

Mrežna licenca

Paradigma je ogromno inženirsko podjetje proti domači risalnici ob predpostavki, da AutoCAD LT uporabniki ne potrebujejo mrežne licence. S pravim programom AutoCAD, lahko dobite mrežno licenco, ki naredi stvari enostavnješe za upravljanje.

Na primer, lahko imate 10 mestno licenco, ki omogoča, da AutoCAD deluje na 10ih ali 20ih napravah v vaši pisarni, dokler ni prijavljenih več kot 10 uporabnikov istočasno. Če ste LT uporabnik in imate 20 naprav v vaši poslovalnici, boste potrebovali 20 licenc, enega na napravo, tudi, če je v uporabi samo 10 AutoCAD licenc naenkrat.

Express orodja

Express orodja so niz uradno nepodprtih vendar zanesljivih dodatnih orodij. Vključujejo uporabne pripomočke in pregledno funkcionalnost, ki je lahko vgrajena neposredno v prihodnjih različicah AutoCAD. Niz ima dodatne risarske in urejevalne ukaze, precej bolj dodelano uporabo šrafiranja in standardno opcijo šrafiranja, ter ukaze za delo z bloki in xrefs, besedili, dimenzijami in postavitvami.

Ker je večina Express orodij napisana z uporabo APIjev, omenjenih v prejšnjem poglavlju “možnosti prilagajanja” ne delujejo v AutoCAD LT. Včasih se nekaj Express orodij premakne v samo jedro programa AutoCAD ; ker ne uporabljate APIjev, so lahko na voljo tudi za AutoCAD LT. Na primer AutoCAD LT 2012 je dodal OVERKILL ukaz, predhodno za Express orodja za izločanje podvojenih objektov.

Parametri

AutoCAD LT je izjemno omejen z uporabo parametrov. Da, videli boste vrstico parametrov in urejevalnik parametrov, vendar so v LT okrnjeni. Ne morete ustvariti parametrov v LT, lahko jih samo izbrišete in s tem povzročite veliko škodo DWG datoteki.

Če vam je všeč zamisel o spreminjanju geometrije vaše risbe v primeru, da spremenite dimenzije, razmislite o nakupu polne različice AutoCAD namesto LT.

Preverjanje standardov

Standardi ter priprava standardov, je pomembna za obstoj v risarskih pisarnah. S preverjanjem standardov, lahko konfigurirate DWS datoteko (DWG datoteko ustanovljeno z standardnimi sloji, besedilom, dimenzijskim stilom in postavitvami) in nato primerjate trenutno risbo (ali narejene risbe zunanjih svetovalcev), s tem DWS datoteke zagotovijo, da so v skladu z standardi vaše pisarne.

AutoCAD LT ne podpira preverjanja standardov.

Pridobivanje podatkov

Atribut je spremenljiva oblika besedila, ki ga ustvarijmo kot del bloka. Podatke in atribute lahko urejate ali enostavno pridobite v programu AutoCAD in skoraj tako enostavno tudi v  AutoCAD LT.

Toda AutoCAD LT nima polne različice čarovnika za pridobivanje podatkov, ki pridobiva podatke iz objektov in iz pripisanih ali nepripisanih blokov. Če imate potrebo po uporabi vseh podatkov v AutoCAD risbi, je pomembno, da izberete polno različico.

MLINE proti DLINE

Tukaj je primer, ko AutoCAD LT premaga njegovega starejšega brata! AutoCAD (polna različica) vključuje ekstremno počasne ukaze MLine za risanje vsporednic. Lahko rišete ta tip črte na enak način, ki ga izberete s ukazom Line, ampak lomljenka je intuitivna za oblikovanje in zelo težka za urejanje.

AutoCAD LT nima ukaza MLine, ampak ima ukaz imenovan DLINE (dvojne črte). Ne more narisati več kot dveh vzporednih linij, in je ni mogoče pobarvati, ampak je logična za uporabo, veliko lažje jo je urediti in avtomatsko prečisti presečišča. Se opravičujem, vendar AutoCAD uporabniki nimate DLINE.

Profili

V pogovornem oknu Možnosti, kjer si prilagodite nastavitvitne risanja in  nastavitve celotnega sistema tako, da si lahko nastavite program za delo kot želite. V polni različici AutoCAD lahko shranite te nastavitve kot profil ali preklapljanje med njimi na tabeli profilov v pogovornem oknu možnosti. Na primer lahko imate en profil z belim ozadjem in drugega s temnim ozadjem. Ali pa imate različne profile, ki kažejo na različne datoteke odjemalca. Ko si računalnik deli več kot ena oseba, ima vsaka oseba lahko lasten profil.

Profile boste našli samo v polni različici. V pogovornem oknu možnosti v programu AutoCAD LT ni tabele profilov, ker AutoCAD LT ne podpira profilov. Katerekoli spremembe, ki jih naredite v možnostih v AutoCAD LT lahko postanejo trenutne privzete nastavitve in se ne morejo shraniti in kasneje obnoviti.

Reference menedžer

Samostojen Reference menedžer ni del AutoCAD ali AutoCAD LT. Če imate nameščeno polno različico, boste našli Reference menedžerja v meniju Start (ali na namizju Windows-a 8). Reference menedžer vam pomaga zagotoviti, da so vse datoteke vzdrževane (na primer, pisave datotek, slike, ali xreds) ter vključene, ko želite poslati nabor datotek. ETransmit ukaz počne isto stvar brez programa AutoCAD. AutoCAD LT nima nobenega tehničnega razloga, da ne vključuje referenc menedžerja, ampak ga ne. Po drugi strani pa vključuje ukaz ETransmit.

Če imate v vaši pisarni AutoCAD in AutoCAD LT, lahko uporabiti Reference menedžerja na risbah narejenih z AvtoCAD LT programom – zakaj ne, če AutoCAD in AutoCAD LT uporabljajo enako obliko datoteke.